“Олдимизда минтақамизни нафақат барқарор, балки фаровон қилиш учун тарихий имконият турибди”
2025-04-01 24Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Самарқанддаги «Марказий Осиё - Европа Иттифоқи» биринчи саммити олдидан «Euronews»га берган интервьюси
Хўжандда Ўзбекистон, Қирғизистон ва Тожикистон раҳбарлари уч давлат ўртасидаги чегараларни делимитация қилиш жараёнини якунлайди
2025-03-29 1331 март куни Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Хўжанд шаҳрида (Тожикистон) Қирғизистон Президенти Садир Жапаров ва Тожикистон Президенти Эмомали Раҳмон билан уч томонлама учрашуви бўлиб ўтади.
Ўзбекистон ва Қозоғистон етакчиларининг норасмий учрашуви бўлиб ўтди
2025-03-29 12Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев 29 март куни Олмаота шаҳрида норасмий учрашув ўтказдилар.
Тошкент парламент дипломатияси маркази сифатида: Парламентлараро Иттифоқнинг юбилей Ассамблеяси
2025-03-27 2612025 йил апрель ойида Тошкент Марказий Осиё тарихида биринчи марта Парламентлараро Иттифоқнинг (ПИ) 150-юбилей Ассамблеясини қабул қилади. Ушбу тадбир 100 дан ортиқ миллий парламентлардан 2000 дан ортиқ парламент аъзоларини бирлаштиради, бу эса асосий глобал масалаларни муҳокама қилиш учун ноёб имконият яратади.
Посольство Узбекистана в Туркменистане приняло участие в конкурсе «Кухни стран мира»
2025-03-22 7022 марта 2025 года в рамках общенародной экологической акции по посадке деревьев в окрестностях Ашхабада состоялось яркое культурное событие – конкурс «Кухни стран мира», организованный Министерством иностранных дел Туркменистана.
Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат ташрифи билан Францияга боради
2025-03-11 93Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан 11-13 март кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
Ўзбекистон-Покистон: барқарорлик ва изчил тараққиётни таъминлаш бўйича стратегик шерикликни мустаҳкамлаш йўлида
2025-02-24 138Покистон Бош вазири Шаҳбоз Шариф 25-26 февраль кунлари расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади.
Ашхбодда Алишер Навоий ва Заҳириддин Муҳаммад Бобурнинг бой маданий меросига бағишланган маърифий кеча бўлиб ўтди
2025-02-14 391Ўзбекистон элчихонаси кўмагида Довлетмаммет Азади номидаги Туркманистон миллий жаҳон тиллари институтида буюк аждодларимиз Алишер Навоий таваллудининг 584 йиллиги ва Заҳириддин Муҳаммад Бобур таваллудининг 542 йиллигига бағишланган маънавий-маърифий кеча ўтказилди.
Ўзбекистон – Кувайт: ҳамкорликни кенгайтириш учун янги имкониятлар
2025-02-16 377Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев 17-18 февраль кунлари расмий ташриф билан Кувайтга боради.
Женщина и наука в Новом Узбекистане
2025-02-12 400По инициативе Президента Шавката Мирзиёева в нашей стране осуществляются широкомасштабные реформы по всесторонней поддержке женщин, повышению их социально-экономической и политической активности, обеспечению занятости, широкому привлечению к предпринимательству и научной деятельности.