Koronavirus pandemiyasi davrida aholi va tadbirkorlik subyektlarini qoʻllab‑quvvatlash boʻyicha navbatdagi chora‑tadbirlar toʻgʻrisida
2020-05-19 11026Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni
2020-05-19 535Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining f a r m o n i
Koronavirus pandemiyasi davrida iqtisodiy oʻsish va investitsiyaviy faollikni ragʻbatlantirish, ishlab chiqarish surʼatlarini tiklash, aholi bandligini oshirish, daromadlarini koʻpaytirish va tadbirkorlik subyektlarini qoʻllab‑quvvatlash maqsadida:
Qishloq xoʻjaligi mahsulotlarining sifat va xavfsizlik koʻrsatkichlarini xalqaro standartlarga muvofiqligini taʼminlashga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida
2020-05-19 1267Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining f a r m o n i
Soʻnggi yillarda yer va suv resurslaridan samarali foydalanish, mahsulot ishlab chiqarish hajmini oshirish va eksport geografiyasini kengaytirish boʻyicha izchil islohotlar amalga oshirilmoqda.
Населению Сырдарьинской области, пострадавшему от наводнения, оказывается материальная помощь
2020-05-19 560Более 65 тысяч из 90 тысяч жителей трех районов Сырдарьинской области, которые были эвакуированы в связи с наводнением, вызванным прорывом дамбы на Сардобинском водохранилище, вернулись к своим домам.
Восстановительные работы в Сырдарье закончатся к 1 сентября
2020-05-19 609Как сообщалось ранее, 1 мая текущего года произошел прорыв дамбы Сардобинского водохранилища в Сырдарьинской области.
Маҳаллий тадбиркорлар ва экспортчиларга тизимли ва шошилинч ёрдам кўрсатиш масалалари муҳокама қилинди
2020-05-19 507Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари - инвестициялар ва ташқи савдо вазири С.Умурзаков раҳбарлигида сақланаётган чекловлар ва карантин талаблари шароитида тадбиркорлик субъектларини қўллаб-қувватлашнинг ноанъанавий механизм ва алгоритмларни имплементация қилиш эвазига тадбиркорлар ва экспортчиларнинг барқарор фаолиятини таъминлаш бўйича чора-тадбирларни, шунингдек инвестиция ва ташқи савдо фаолияти соҳасидаги бошқа масалаларни муҳокама қилишга бағишланган видеоконференция ўтказилди.
Shavkat Mirziyoyev: Uylar davlat tomonidan bepul qurib-taʼmirlab beriladi
2020-05-15 574Sardoba tumanida mahalliy aholi vakillari bilan uchrashuv boʻldi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev suv omborida yuz bergan texnogen avariya juda katta sinov boʻlganini, Hukumat komissiyasi tashkil etilib, toshqin oqibatlarini bartaraf etishga barcha kuch va imkoniyatlar safarbar qilinganini yana bir bor qayd etdi.