Ўзбекистон Президенти раислигида ўтган йиғилишда қўшни давлатлар билан шерикликдаги янги лойиҳалар кўриб чиқилди
Мамлакатимизнинг Марказий Осиё давлатлари билан дўстона ва ўзаро манфаатли алоқалари изчил ривожланиб бормоқда. Сўнгги беш йилда улар билан ташқи савдо ҳажми 2,5 баробарга кўпайиб, 6 миллиард доллардан ошган. Юртимизда қўшни давлатлар капитали иштирокида 1 минг 700 та қўшма корхона очилган.
Йиғилишда Марказий Осиё давлатлари билан иқтисодий ҳамкорликни кенгайтиришга оид янги лойиҳа ва таклифлар кўриб чиқилди.
Мамлакатимизда кичик бизнесни янада ривожлантириш мақсадида ҳудудларнинг инвестицион жозибадорлиги миллий рейтингини ишлаб чиқиш тизими ҳам мухокама қилинди.

На совещании под председательством Президента Узбекистана рассмотрены новые проекты сотрудничества с соседними странами
По информации пресс-службы главы нашего государства, партнерство со странами Центральной Азии динамично развивается. За последние пять лет объем торговли Узбекистана с ними увеличился в 2,5 раза и превысил 6 миллиардов долларов. В нашей стране открыто 1,7 тысячи предприятий с участием капитала соседних стран.
На совещании обсуждены новые проекты и предложения по расширению экономической кооперации со странами Центральной Азии.
Рассмотрен вопрос разработки и ведения национального рейтинга инвестиционной привлекательности регионов в целях дальнейшего развития малого и среднего бизнеса в стране.