Ўзбекистон ва Туркманистон ТИВ раҳбарлари 2025-2026 йилларга мўлжалланган ҳамкорлик дастури ҳамда Шартномавий-ҳуқуқий базани инвентаризация қилиш ва такомиллаштириш бўйича протоколни имзоладилар
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов ва Туркманистон Вазирлар Маҳкамаси раисининг ўринбосари, ташқи ишлар вазири Рашид Мередов бугун бўлиб ўтган музокаралар якунида иккита ҳужжатни имзоладилар, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
"Ҳамкасбим Рашид Мередов жаноблари билан биргаликда Ўзбекистон ва Туркманистон Ташқи ишлар вазирликлари ўртасида иккита муҳим ҳужжатни имзоладик, – деб ёзди Ўзбекистон ТИВ раҳбари ўзининг telegram каналида. – 2025-2026 йилларга мўлжалланган қўшма ҳамкорлик дастури; Шартномавий-ҳуқуқий базани инвентаризация қилиш ва такомиллаштириш тўғрисида протокол. Бундан ташқари, биз халқаро ташкилотларда бир-биримизнинг номзодларимизни қўллаб-қувватлаш тўғрисида ноталар алмашдик".

Главы МИД Узбекистана и Туркменистана подписали в Ташкенте Программу сотрудничества на 2025-2026 годы и Протокол по инвентаризации и совершенствованию договорно-правовой базы
Министры иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов и заместитель председателя Кабинета Министров, министр иностранных дел Туркменистана Рашид Мередов в завершение переговоров сегодня подписали два документа, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Вместе с моим коллегой, Е.П. Рашидом Мередовым, подписали два важных документа между министерствами иностранных дел Узбекистана и Туркменистана, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Программа сотрудничества на 2025-2026 годы; Протокол по инвентаризации и совершенствованию договорно-правовой базы. Кроме того, мы обменялись соответствующими вербальными нотами о поддержке кандидатур друг друга в международных организациях».