Markaziy Osiyo mamlakatlari va Rossiya tashqi ishlar vazirlari o‘rinbosarlarining bo‘lajak majlisi to‘g‘risida
2020-yil 21-may kuni Markaziy Osiyo mamlakatlari va Rossiya tashqi ishlar vazirlari o‘rinbosarlarining videokonferensaloqa shaklidagi majlisi bo‘lib o‘tadi.
Majlisda O‘zbekiston, Qirg‘iziston, Qozog‘iston, Rossiya, Tojikiston va Turkmaniston tashqi siyosat idoralari rahbarlari o‘rinbosarlari ishtirok etadi.
Tadbir davomida Markaziy Osiyo mamlakatlari va Rossiya vazirlari uchinchi uchrashuvi kun tartibi yuzasidan fikr almashish, Afg‘onistondagi vaziyat, savdo-iqtisodiy va mintaqaviy hamkorlikning dolzarb yo‘nalishlari hamda koronavirus pandemiyasi oqibatlarining oldini olishda hamkorlikni muvofiqlashtirish masalalarini muhokama qilish ko‘zda tutilgan.

О предстоящем заседании заместителей министров иностранных дел стран Центральной Азии и России
21 мая 2020 года состоится заседание заместителей министров иностранных дел стран Центральной Азии и России в формате видеоконференцсвязи.
В работе заседания примут участие заместители глав внешнеполитических ведомств Узбекистана, Казахстана, Кыргызстана, России, Таджикистана и Туркменистана.
В ходе мероприятия предусматривается обмен мнениями по повестке дня III Министерской встречи стран Центральной Азии и России, обсуждение ситуации в Афганистане, актуальных направлений торгово-экономического и регионального сотрудничества, а также вопросов координации взаимодействия в предотвращении последствий коронавирусной пандемии.