O‘zbekiston – Mug‘uliston hamkorligi: ikki tomonlama munosabatlarning yangi bosqichi
2025-06-24 9971O‘zbekiston va Mug‘uliston umumiy chegaraga ega emasligi hamda geografik uzoqligiga qaramay, siyosiy, savdo-iqtisodiy va investitsion sohalarda izchil taraqqiyot ko‘rsatmoqda.
БМТ Давлат хизмати форумининг Ўзбекистонда ўтказилиши — мамлакат учун тарихий воқеликдир
2025-06-21 7899Ушбу нуфузли халқаро тадбирнинг асосий мавзуси — “2030 йилгача беш йил: Барқарор келажак учун давлат хизматларини кўрсатишни жадаллаштириш”.
ТМК – муҳим фойдали қазилмалар соҳасида Ўзбекистонни жаҳон майдонига олиб чиқадиган бренд
2025-06-20 7333Ўзбекистон технологик металлар комбинати якунланган IV Тошкент халқаро инвестиция форумининг асосий иштирокчиларидан бирига айланди ва форум меҳмонлари ҳамда хорижий инвесторларга муҳим минерал захиралар ва саноат салоҳиятига асосланган мамлакат ёндашувини намойиш этди.
Сотрудничество в рамках диалогового формата «Центральная Азия – Китай»
2025-06-13 5134С момента своего формирования этот формат стал важным инструментом для усиления многовекторного сотрудничества в формате «ЦА плюс», развития политических, экономических и культурных связей по линии ЦА - КНР.
Ўзбекистон-Болгария: анъанавий мулоқот ва стратегик қизиқишнинг янги ўсиш босқичида
2025-06-09 4379Президент Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан 9 -11 июнь кунлари Болгария Президенти Румен Радев расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади.
Ўзбекистон-Словакия: янги имкониятлар асосидаги икки томонлама изчил мулоқот
2025-06-09 3704Президент Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Словакия Бош вазири Роберт Фицо 8-10 июнь кунлари расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади.