Самарқанд Осиё хотин-қизлари форумига мезбонлик қилмоқда
2024-05-13 248Форум мавзучи - "Хотин-қизларнинг иқтисодий, ижтимоий ва сиёсий ҳуқуқ ҳамда имкониятларини кенгайтириш масалаларига минтақавий ёндашув".
2024-05-13 388Форум мавзучи - "Хотин-қизларнинг иқтисодий, ижтимоий ва сиёсий ҳуқуқ ҳамда имкониятларини кенгайтириш масалаларига минтақавий ёндашув".
“Бойсун баҳори”га марҳамат
2024-04-25 346“Бойсун баҳори” халқаро фольклор фестивали бу йил 1-7-май кунлари бўлиб ўтади.
Самарқандда Осиё хотин-қизлари форуми бўлиб ўтади
2024-04-23 342Жорий йилнинг 13-14 май кунлари Самарқанд шаҳрида “Хотин-қизларнинг иқтисодий, ижтимоий ва сиёсий ҳуқуқ ҳамда имкониятларини кенгайтириш масалаларига минтақавий ёндашув” мавзусида Осиё хотин-қизлари форуми бўлиб ўтади.
Конституционная реформа: цель — обеспечение чести, достоинства и прав человека
2022-12-10 3148 декабря в Узбекистане отметили 30-летие принятия Конституции. Основной закон служит прочным правовым фундаментом успехов, как и рубежей, достигнутых за годы независимости. Опираясь именно на Конституцию, под руководством Президента шесть лет назад была принята Стратегия действий, с которой начались широкомасштабные реформы по построению нового Узбекистана.
Аграр соҳадаги вазифалар муҳокама қилинди
2022-10-18 383Президент Шавкат Мирзиёев 18 октябрь куни аграр соҳада йил якунигача кутилаётган натижалар ва келгуси йилдаги вазифалар юзасидан йиғилиш ўтказди.
Ўзбекистон Президенти маҳаллалар инфратузилмасига ажратилаётган маблағлар сарфланишини назорат қилиш масаласи бўйича йиғилиш ўтказди
2022-10-17 402Президент Шавкат Мирзиёев ҳузурида бугун маҳаллалар инфратузилмасига ажратилаётган маблағларнинг сарфланишини назорат қилиш масаласи бўйича йиғилиш бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Президенти мамлакатимизда амалга оширилаётган қурилиш лойиҳалари тақдимоти билан танишди
2022-10-17 401Президент Шавкат Мирзиёев бугун қурилиш лойиҳалари тақдимоти билан танишди.
Ўзбекистон Президентининг Қозоғистонга амалий ташрифи якунланди
2022-10-15 344Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистон Президенти Қасим-Жомарт Тоқаевнинг таклифига биноан 12-14 октябрь кунлари амалий ташриф билан Остона шаҳрида бўлди.