Тошкент парламент дипломатияси маркази сифатида: Парламентлараро Иттифоқнинг юбилей Ассамблеяси
2025-03-27 142025 йил апрель ойида Тошкент Марказий Осиё тарихида биринчи марта Парламентлараро Иттифоқнинг (ПИ) 150-юбилей Ассамблеясини қабул қилади. Ушбу тадбир 100 дан ортиқ миллий парламентлардан 2000 дан ортиқ парламент аъзоларини бирлаштиради, бу эса асосий глобал масалаларни муҳокама қилиш учун ноёб имконият яратади.
2025-03-11 81Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан 11-13 март кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
2025-02-24 126Покистон Бош вазири Шаҳбоз Шариф 25-26 февраль кунлари расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлади.
Elchixona tadbirlari
2025-03-22 4922 марта 2025 года в рамках общенародной экологической акции по посадке деревьев в окрестностях Ашхабада состоялось яркое культурное событие – конкурс «Кухни стран мира», организованный Министерством иностранных дел Туркменистана.
2025-02-14 375Ўзбекистон элчихонаси кўмагида Довлетмаммет Азади номидаги Туркманистон миллий жаҳон тиллари институтида буюк аждодларимиз Алишер Навоий таваллудининг 584 йиллиги ва Заҳириддин Муҳаммад Бобур таваллудининг 542 йиллигига бағишланган маънавий-маърифий кеча ўтказилди.
2025-02-08 488В Ашхабаде состоялась церемония возложения цветов к памятнику великому узбекскому поэту, мыслителю и государственному деятелю Алишеру Навои.